Odrabianie zaległości – podsumowania strzelań:)

Post nadrabiający zaległości względem FP:) Tym razem wszystkie podsumowania strzelań, które nie pojawiły się jeszcze tutaj:)


Strzelanka z 16 czerwca

W niedzielę odbyła się standardowa strzelanka naszej grupy:) Prócz nas, licznie pojawiła się u nas grupa Spezial Gruppe 3 🙂 – w sumie bodaj było ich 6. Także Jeagersi się stawili:). W sumie wszystkich graczy było 23. Standardowo podzielono na niebieskich i czerwonych:
-Niebiescy m.in. Vim, Ulat, Szymon, Jeagersi, Kuba, Wołodko – w sumie 11 graczy
-Czerwoni m.in Tarzan i Spezial Gruppe 3 – w sumie 12 graczy
Rozegrano 3 scenariusze
-Deathmatch, gdzie czerwoni trzymali przez większość czasu okop (lub przynajmniej nie dopuszczali do niego niebieskich).
-Szturm na flagi 3×2 – atakowali niebiescy. W wielkich bólach zdobyli 3 z 6 flag i co za tym idzie był remis
-Po odejściu sporej części graczy, rozegrano jeszcze Obronę (obrońcami byli Ulat i Vim), którą wygrał dla czerwonych Wołodko (przeszedł do nich na tą rundę).

Ogólnie gra była przyjemna, ale ilość komarów, zaparowanych okularów i zepsutych replik przerażała

Strzelanka z 2 czerwca

Trochę później niż zwykle, ale czas na podsumowanie zeszłego tygodnia:)

W zeszłym tygodniu trochę się działo w naszym małym światku ASG:)

Najpierw w piątek Vim, Bałach i Kuba (przy pomocy Kleszcza z SG3) pomagali przy Dniu Dziecka w szkole nr 34 (cytując Bałacha, dzieciaki wymęczyły ich bardziej niż AEGIS)

Następnie w noc z soboty na niedziele Ulat z Oskarem, Donaldem i Sławkiem zrobili sobie obozowisko – spali widząc gwiazdy, choć rozłożyli plandeke (efekt Dnia dziecka)

I ostatecznie w niedziele odbyła się strzelanka – przyszło na nią 22 osoby. Prócz ASG-Olsztyn sporo było przedstawicieli Spezial Gruppe 3. Podzielono się na dwie strony:
-Niebieskich – m.in. Ulat, Vim, Donald Oskar i SG3, w sumie w sile 10 chłopa
-Czerwonych – m.in. Wojtek, Sławek, Igor, Tarzan, Jeagersi, w sumie w sile 12 chłopa
Rozegrano 3 scenariusze:
-Deathmatch, gdzie przez większość czasu czerwoni trzymali okop
-Szturm na flagi -3×2. By trochę urozmaicić, tym razem atak szedł od północy, od przejścia przez bagna. Pierwsi atakowali czerwoni. Szybko się okazało, iż atakujący mają wyjątkowo ciężki orzech do zgryzienia – możliwosci podejścia były bardzo ograniczone. W ostatecznym rozrachunku, czerwoni nie zdobyli żadnej flagi – częściowo przez pech, bo w pewnym momencie była sytuacja, iż 80-90% niebieskich było na respie i droga do flag była otwarta.
-Szurm na flagi – 3×2. Tym razem atakowali niebiescy. Dzięki powolnemu zdobywaniu terenu z jednej strony, a z drugiej dzięki rajdom Yankeego z boku, udało im się zdobyć pierwsze 2 flagi. Druga para nie została zdobyta (by być dokładniejszym, jedna z tej pary została doniesiona, ale czerwoni złożyli protest;p)

Strzelanka z 19 maja

W niedziele odbyła się nasza standardowa strzelanka. Tłumów nie było, bo przybyło jedynie 9 osób, ale – choć zazwyczaj mówimy że im więcej tym lepiej – strzelanka wyszła nadzwyczaj przyjemnie. Zwłaszcza druga runda, gdzie jedna i druga strona zdobywała i traciła licznik (na koniec było 27 do 30). 
Załączam zdjęcia zrobione przez SCDTV.pl tydzień temu

Strzelanka z 12 maja

W ten weekend się działo w naszym światku ASG:)

W piątek mieliśmy zebranie grupowe w celu przygotowania wyjazdu na Aegisa. Zebranie w miarę owocne, decyzję zostały podjęte.

W sobotę i niedzielę (albo dokładniej głównie w nocy z sobotę na niedziele) odbył się Merc Dollars II, gdzie ekipa pod dowództwem Ulata wcieliła się w rolę PMC. Na chodzić się na chodzili, wrócić radośnie wrócili, ale zajęli trzecie miejsce

W niedzielę Vim organizował strzelanie CQB na Rudziskach – zjawiło się 27 osób, z ASG-Olsztyn, niezależnych, no i oczywiście GA Szczytno. Zjawiło się sporo miłych niespodzianek – m.in. Igor, Matias czy Paprotka. Po raz pierwszy pojawiła się dopuszczona tarcza na naszych strzelaniach – Rogal przyczepiwszy liczne butelki do tarczy osiągnął odpowiednią wagę.

Standardowo podzielono się na dwie ekipy (w obu byli gracze z Olsztyna i Szczytna). Rozegrano 4 scenariusze
-Deathmatch
-Liczniki, które dzięki agresywnej grze Przemka i dziewczyny ze Szczytna (Mea culpa, że nie znam nicku, by tu podać) zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem niebieskim
-Szturm na flagi, w których czerwoni długo bronili pierwszej flagi.
Ostatecznie, dosłownie walczyć o każdy metr, niebieskim udało się ją zdobyć, by szybko zdobyć 2. Całość zakończyła się remisem.
-Spring&Pistol Party – jak zawsze najlepsza cześć strzelania

Całość wyszła całkiem przyjemnie. Należy tu dodać, iż grupa ze Szczytna „poprawiła” Rudziska, m.in przez poszerzenie kilku dziur.

Dodatkowo, dla wszystkich fanów CQB z Olsztyna narzekających, że Rudziska są tak rzadko – GA Szczytno strzela się znacznie częściej. Raczej wątpię by mieli coś przeciwko dodatkowym graczom (pamiętajcie tylko że gracie wtedy wg. ich reguł).