Podsumowanie Rozpoczęcia Sezonu – Tomaszkolandii IX

Oki czas na podsumowanie Vima:)

Na Rozpoczęcie Sezonu – Tomaszkolandie IX przybyło 172 graczy, 4 moderatorów oraz jeden fotograf. W sumie więc było 177 uczestników. Przybyli m.in. Z Olsztyna, Iławy, Szczytna, Ełku, Ostródy, Brodnicy, Bartoszyc, Nowego Miasta Lubawskiego, Elblągu, Giżycka, Mrągowa, a nawet z Łodzi czy z Warszawy.

Rozgrywka opierała się o zdobywaniu złota i skrzynek. I koniec, końców, najskuteczniejsze w tym zadaniu okazały się JarotyCity, które na koniec nadrobiło straty do Związku Brzezińskiego. Tomaszkolandia ze swojej strony nadrabiała straty punktowe na Rafineriach i w zadaniach specjalnych. Związek Brzeziński prześladował Tomaszkolandie i miał takie ilości złota, iż nie mógł już więcej go zabierać z baz:)

Ogólnie jak pokazuje wynik końcowy wyszła bardzo zbalansowana impreza:) Wiele też się działo – dość powiedzieć, iż największe (i decydujące)  starcie odbywało się w ostatnich kwadransach gry -czyli starcie o złoto po zielonych. Decydujące, bo którakolwiek ze stron by wygrała te starcie, wygrałaby całą grę. Ostatecznie, to niebieskim przypadła ta radość.

W tej edycji zostało wprowadzone kilka zmian, co do formuły Tomaszkolandii. Najważniejsza z nich to oczywiście zmiana terenu. Nowy teren jest inny niż ten spod Barczewa, ale też ma swoje zalety. Druga duża zmiana, to wprowadzenie moderatorów, którzy nie grają. Vim, Nunek, Oskar podjęli się pilnowania zasad podczas gry, gdy Ulat przez całą grę zajmował się serwisowaniem replik. Dla ciekawskich – Ulat serwisował ok 10 replik, wliczając 3 z otwieraniem GB.

Prosilibyśmy, byście komentarzach podali, jak oceniacie te zmiany.

I teraz czas na podziękowania:)

Po pierwszę wielkie dzięki dla wszystkich tych, co pomogli nam w organizacji: m.in. Szymona, Matiasa, Sławka, Karola, Pysia, Sowy, Aikmana, Dzika, Jędrzeja.

Jeszcze większe podziękowania dla Nunka i Oskara którzy zgodzili się spędzić całą grę jako moderatorzy.

I największe podziękowania dla Hansa za pomoc w ogarnięciu terenu – stworzenie „mostu” do rozmów z leśnikami, załatwienie terenu pod parking i wiele innych kwestii.

A także na koniec podziękowania dla wszystkich tych co przybyli na imprezę. Bez was impreza nie miałaby sensu

By nie było zbyt kolorowo, to teraz parę mniej przyjemnych kwestii

Choć generalnie większość z was mówiła, iż kwasów nie było, to doszło do nas wiele skarg podczas ostatniego starcia.

Wyraźnie problemem był system trafieniem. Wielu medyków (ze wszystkich 3 stron) było upomnianych za skracanie tych 60 sekund. Także wielu rannych nie wiedziało, że mogą być dobici i że szmaty wyciągamy jak się jest zabitym a nie rannym.

Sporo tych co się zapisało, nie przybyło na samo wydarzenie. Rozważamy z Ulatem co z tym fantem zrobić, ale bardzo możliwe jest stworzenie „czarnej listy” ludzi, którzy będą musieli płacić z góry za wstęp na takie imprezy.

Nie do końca rozumiemy tok rozumowania strony niebieskiej, która proszona o zebranie respa, zebrała kartki i tasmy, ale już nie zegarek i worek na śmieci

I już zupełnie na koniec:

Zachęcamy wszystkich do dawania ocen naszego wydarzenia:)

Wszelkie opinie negatywne i pozytywne są mile widziane:)

Wiemy np. iż w tym roku apel był zdecydowanie za późno.